שעות פתיחה - ספרייה

בעקבות הסגר - הספרייה סגורה לקבלת קהל

ניתן להזמין ספרים במייל: [email protected]

הספרים יחכו בשקית עם שם המשפחה בחמ"ל

 

הספרייה בחמ"ל - פתוחה 

 


ע"ש צבי וריבה בייטנר ז"ל

מנהלת הספרייה: מירי טיירי

דוא"ל: [email protected]

מתנדבת: שרה פרלמן

מיקום: בניין המזכירות, קומה ב'

טלפון: 02-9973888 שלוחה 7


הספרייה המרכזית

בספרייה ספרי קריאה ועיון לכל גיל בעברית, באנגלית וגם בצרפתית.

הספרייה עובדת בזיקה לספרייה האזורית במתנ"ס בנימין, והשירות בה ניתן לתושבים ללא תשלום. השאלת הספרים היא לשבועיים. בכניסה לספרייה ארון החזרות, המיועד להחזרת ספרים ללא המתנה ומחוץ לשעות פתיחת הספרייה. בספרייה עמדת אינטרנט לשימוש המבקרים. ניתן להזמין ספר מושאל או לבקש ספר שאינו נמצא בספרייה בפנייה לספרנית. חיילים יכולים לתאם ביקור מיוחד בימי שישי. מירי טיירי: 052-8119757 
 

תולדות הספרייה

ספריית עפרה פועלת מאז תשל"ו (1976). שפרה בלס, אם צעירה ממייסדי עפרה וסטודנטית לספרנות, אספה ספרים משומשים לתוך ארון מתכת ובכך הפכה לספרנית הראשונה של עפרה. הספרייה שכנה באחד מחדרי הביטחון שליד "המועדון" - כיתת ארץ ישראל במתחם האולפנה של היום. הספרים נאספו ונרכשו בהדרגה ובמאמץ רב, וקהל היעד העיקרי היו הילדים.
אחרי כמה שנים סיימה שפרה את תפקידה והספרייה נדדה אל דירת מגורים ששימשה את בית הספר היסודי. כשנכנסה חוה דינר לתפקידה כספרנית עברה הספרייה למועדון "עוד ינובון" של היום. הספרייה שכנה גם בכיתת א"י של האולפנה, ואח"כ במבנה הפיצריה, בחלקו השמאלי. את חוה דינר החליפה שושנה ברוכי, ומשנת תשנ"ב מנהלת את הספרייה מירי טיירי. בתשס"א עברה הספרייה למשכנה הנוכחי, בקומה השנייה של מבנה המזכירות, והיא קרויה ע"ש צבי וריבה בייטנר ז"ל, ממייסדי עפרה.

 

הספרייה הפתוחה

בספרייה הפתוחה אפשר לשאול ספרים בשעות בהן הספרייה המרכזית סגורה.

הספרייה נמצאת בכניסה לחמ"ל, מצד שמאל, ובה ספרי קריאה למבוגרים בלבד.

התושבים מוזמנים לעבור במקום, ליטול ספר ולשים ספר אחר במקומו.

הספר צריך להיות משנת 2010 ומעלה ובמצב טוב. אין לשים ספרים ישנים, ספרי לימוד וספרי ילדים ונוער! הפרויקט מבוסס על אחריות ואמון ויש בו אמירה חדשנית לטובת הדדיות קהילתית, עידוד הקריאה, שיח קהילתי סביב ספרות והנעמת שעות הפנאי.

 

עפרה - יישוב קהילתי דתי | עפרה מיקוד 9062700 | טל: 02-9973888 | פקס: 15329971024 | דוא"ל: [email protected]